Společnost

Předchůdcem dnešního podniku PERMON byla huť Marie – Anna na zkujňování surového železa, později sloužící jako válcovna plechu. Tu nechal v Roztokách situovaných v údolí řeky Berounky uprostřed křivoklátských lesů postavit roku 1824 kníže Karel Egon II. von Fürstenberg. Na jeho tradici zdejší závod navazoval až do období po druhé světové válce, což jednou provždy dodalo jeho okolí nyní již neodmyslitelný punc industriálního centra.

Změny v těžkém průmyslu, těžařství a strojírenství vedly roku 1956 k přemístění výrobní haly i řídících úseků podniku do areálu na horním konci Roztok, kde sídlíme dodnes. Právě tehdy byla zahájena výroba pneumatického nářadí pro profesionální uživatele z řad průmyslových závodů a firem – dolů, lomů, stavebníků, studnařů i dalších.

Věrni tradici, jsme i po více než 60 letech stále zaměřeni na výrobu sekacích, sbíjecích, bouracích a vrtacích kladiv, která nacházejí uplatnění při demoličních pracích, vrtání v dolech i při narušování hornin v lomech. Nadále jsme povolanými odborníky ve výrobě ponorných vrtacích kladiv, pro těžbu v lomech i vrtání studní a průzkumných sond.

Námi vyráběné nástroje PERMON jsou výrobky prvotřídní kvality schopné hravě obstát v porovnání s prominentní světovou konkurencí. Jednou z našich hlavních předností je individuální přístup k zákazníkovi, jehož požadavkům jsme schopni přizpůsobit i náš vývoj. Experimentování s materiály určenými k destrukci za využití našich nástrojů a neustálé vylepšování fyzikálních vlastností námi použitých dílů nás udržuje inovativní a technologicky stále v dobré kondici.

Stranou pozornosti nezůstává ani design, balení či finální expedice. Díky robustní konstrukci a jednoduchému, zároveň však elegantnímu designu zůstávají naše výrobky tou nejlepší volbou jak pro profesionály, tak pro domácí kutily.

Historie společnosti

Počátky odvětví definující současnou firmu PERMON se mapují již v 19. století, kdy dochází k rozmachu průmyslové výroby na břehu řeky Berounky a historickým milníkům, které sehrály při vývoji firmy nemalou roli. Jedním z nich byl rok 1824, kdy kníže Karel Egon II. von Fürstenberg, nechal v Roztokách postavit huť Marie – Anna na zkujňování surového železa a později válcovnu plechu. Výroba navazovala na další knížecí železárny ve Staré Huti (dnešní Hýskov), Nové Huti (Nižbor) a Novém Jáchymově. Ve své době patřil Fürstenbergův hutní komplex
k nejmodernějším podnikům ve střední Evropě a jeho výrobky jsou historiky ceněny dodnes.

Období po konci II.světové války bylo ve znamení strojírenské výroby. Ta probíhala v Roztokách pod mnoha jmény – např. TOK, TRANSPORTA, NÁŘADÍ, PERMON atd. V tomto čase se také začíná formovat výrobní program značky PERMON, který si zakládá na vysoké kvalitě výrobků.

Úspěšnost české značky PERMON deklaruje nejen její historie ale také získáná ocenění za design, osvědčení kvality a především široké spektrum spokojených zákazníků na domácím i zahraničním trhu.

Tyto výrobky nacházejí uplatnění po celém světě.